Adios Poznań!

Szkiców mojej podróży było wiele. Szukałam lotów na różnych portalach i stronach internetowych,rozpisywałam na kartce kilka opcji przelotu. Wyznaczylam sobie jednak 72 godziny na zakup biletów do Argentyny, więc decyzja musiała być szybka ale i dobra, a plan na tyle bezpieczny, by rodzice utwierdzili się w przekonaniu że dam radę a Buenos Aires wcale nie jest tak daleko. Ostatecznie wybrałam drogę przez Berlin i Madryt. Trzynastogodzinny lot z Madrytu do Buenos Aires…phi! Spokojnie mogłam użyć argumentu, że to szybsza trasa niż z Gdańska do Krakowa.

30.08.2016,wczesne popołudnie. Walizki spakowane, przewodnik o Argentynie w ręku. (Jedyny, znaleziony po długich poszukiwaniach w czwartej z kolei księgarni. Jak twierdził sprzedawca: nikt do Argentyny nie jeździ. Może mi za to sprzedać przewodnik o Kambodży). Można ruszać. Machając mojej ukochanej rodzinie na do widzenia, wyruszyłam z poznańskiego dworca PKS w stronę lotniska Shonefeld w Berlinie.

Po 5 godzinach oczekiwania na lot, zwiedzeniu całego lotniska i jego okolicy, o 21:00 wyleciałam w stronę Madrytu. Po trzech godzinach, za oknem pojawiły się urokliwe, pięknie oświetlone madryckie przedmieścia. Cudowny widok! Na hiszpańskim Barajas czekał już na mnie moj brat Karol z narzeczoną Olą i przyjacielem Łysym. Według nich wyglądałam trochę dziwnie w kurtce z futerkiem i zimowych butach, wśród ludzi w krótkim rękawku i klapkach, ale przecież moim celem była zimowa Argentyna. To, że maja racje uświadomiłam sobie dopiero na zewnątrz, gdzie było 30 stopni. Ufff jak gorąco…Swoją drogą to faktycznie musiał być co najmniej niecodzienny widok! Uśmiechnięta dziewczyna w kożuchu w środku Madrytu! Ale,dlaczego nie?

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s