Un poco de Buenos Aires y el campo de Rotary

Nigdy wcześniej nie poznałam tylu ludzi z całego świata co właśnie w Argentynie! To tylko potwierdza, jak bardzo świat latino przyciąga młodych! Bermudy, Stany Zjednoczone, Włochy, Tajlandia, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Francja, Belgia, Niemcy no i oczywiście Polska:) Pączki z dulce de leche w takim towarzystwie smakują jeszcze lepiej, a i tak same z siebie wywołują nie małe emocje podniebienia.
Camp Rotary odbywał się na terenie koszar argentyńskiego wojska. Przez dwa dni non stop byliśmy otoczeni żołnierzami z błękitno białą flagą na ramieniu. Ah z jaką dumą je nosili! Argentyńczycy są bardo przywiązani do swoich symboli narodowych, nie znam chyba innej narodowości która jest tak pięknie wrażliwa na swoją ojczyznę. Żołnierze nie podali co prawda na obiad wojskowej grochówki, ale nawet dobrze gotowali.
W drodze na camp, przejeżdżaliśmy przez Buenos Aires. Gdybym miała dostęp do klaksonu, trąbiłabym przez całą drogę z radości. Na szczęście nie ja prowadziłam el coche. Niecodziennie można usłyszeć tak nieprzeciętną odpowiedź na bardzo przeciętne pytanie.
-“Daleko jeszcze?”
-“Tak, musimy przejechać przez całe Buenos Aires”
-“Matko Boska jestem w Buenos Aires!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

W Buenos Aires powietrze było bardzo bueno. Nie to co w Krakowie.
(muy divertido no?)

Bardzo się cieszę, że Sol zabrała mnie na ten dwu dniowy camp Rotary. Mogłam porównać, jak pracują dwie największe organizacje zajmujące się wymianami międzykulturowymi. Jedno jest pewne. Nie ważne gdzie, ważne z kim. Mając w okół siebie same dusze latino, nawet zagorzały smutas by się dobrze bawił.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s