Capital Federal

Na Camile czekałam tylko 15 minut. Ona za to czekała na mnie 2 godziny. Na szczęście nie na przystanku. Odrazu jak przyszła to powiedziała ze tak bardzo przejęła się całą historią z micro, ze kupiła mi chińskie jedzenie. Nie mogłam z tego stresu nic zjeść, ale sajgonka dobrze mi zrobiła. Jadłam ją w samym sercu Buenos, obok Obelisco. Na tym placu dzieje sie wiele rzeczy. Tradycyjnie aktywna sprzedaż wszystkiego co możliwe, ale i niestety turyści wymieszani z bezdomnymi. Wszyscy razem siedzieliśmy tam na uroczym murku. Poprawka-bezdomny leżał. Uciekając od bezdomnych szliśmy ulicami boskiego Buenos. W tym mieście czuje sie Europę. Inna architektura, nowe autobusy, metro, policja na ulicach. Tutaj czułam się dobrze. Z pewnością duży wpływ na lepsze samopoczucie miało tez słońce. Ze względu na to, że nie chciałam zostać sama, towarzyszyłam Camili podczas wizyty u lekarza. Gabinet piekny, czysty, duży. To znaczy poczekalnia, bo do gabinetu nie wchodziłam. Co mnie zaskoczyło to z pewnością fakt jak lekarz wita sie z każdym pacjentem (niezależnie od płci ). Zawsze jest to skromny buziak w policzek i zaczynamy wizytę.

Capital Federal to mieszanka kulturowa. Spacerując po Buenos Aires, Cami zaczęła mi opowiadać o mieszańcach stolicy. Boliwijczycy to sprzedawcy owoców i warzyw.
Chińczycy są właścicielami małych sklepów. Paragwajczycy są konstruktorami budynków. Japończycy są właścicielami pralni.
Koreańczycy prowadzą sklepy z tkaninami i materiałami. Nie umiała jedynie powiedzieć dlaczego tak jest. Po prostu tak jest. W Buenos Aires żyje rownież bardzo dużo Żydów, którzy emigrowali tutaj po II Wojnie Światowej.
Wybiła godzina 17:00, a to oznaczało, że trzeba kierować się w stronę głównego dworca kolejowego. Bardzo mi się podobał ten budynek, ale dla Argentyńczyków jest on za stary. Mają inne spojrzenie na architekturę. Karta SUBE działa tez na pociągi. Z uśmiechem na twarzy, w wielkim ścisku ruszyłam argentyńskim pociągiem (pierwszy raz w życiu) w stronę Moron.

 

IMG_8830IMG_8833IMG_8823IMG_8824IMG_8825IMG_8828IMG_8834IMG_8836IMG_8837

One thought on “Capital Federal

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s