To już dwa miesiące!

Październik zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że jestem za oceanem już ponad dwa miesiące! Od początku mojego wyjazdu napisałam ponad 40 postów na blogu! Największym przeżyciem w tym miesiącu była moja wyprawa do prowincji Misiones, nad wodospady Iguazu, znajdujące się na granicy Brazylii i Argentyny. Jeden z 7 cudów natury…chwile nie do opisania. Wydarzyło się też wiele innych miłych sytuacji i spotkań, które były przeze mnie zupełnie nieplanowane. Poznałam tylu interesujących ludzi i to zupełnie przez przypadek. Miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu odbywającym się w Senacie Argentyny w Buenos Aires, z okazji otwarcia wystawy “Polska i Polacy, a niepodległa Argentyna”. Byłam również na niezwykłej “Fiesta de Inmigrantes” (Święto Imigrantów) w miejscowości Berisso, gdzie poznałam wielu młodych ludzi zakochanych w Europie Centralnej i Wschodniej. Zdobyłam również kontakt do społeczności polskiej w Quilmes. Zarówno w Domu Polskim w Buenos Aires, jak i w Berisso czy w Quilmes wszyscy są bardzo pozytywnie zaskoczeni możliwością wyjechania na wymianę AFS właśnie do Polski. Moje szanse na znalezienie chętnych na wymianę się zwiększają Niektórzy od zawsze marzą, by zobaczyć kraj ich dziadków czy pradziadków. Rzadko kto jednak, może sobie pozwolić na taki wyjazd. Szukamy dalej. Co więcej, biuro AFS ARG&URU ogłosiło konkurs związany z promocją krajów Europy Wschodniej i Centralnej, a dokładnie Polski, Czech, Serbii i Węgier jako destynacji na wymianę dla młodzieży argentyńskiej i urugwajskiej. Jeśli danemu chapterowi uda się wysłać minimum 3 osoby do jednego z podanych krajów, wygrają jedno miejsce na wycieczkę po tych czterech europejskich krajach, w tym po Polsce. Motywacja dobra. Wraz z grupą  AFS Sending planujemy prezentacje i warsztaty w ponad dziesięciu szkołach w La Plata, Berisso i Buenos Aires.

Czuje się tutaj coraz lepiej, zwłaszcza gdy patrzę za siebie. Poradziłam sobie w wielu niełatwych sytuacjach. Idę do przodu. Dojrzewam.

Trzymajcie kciuki.

3 thoughts on “To już dwa miesiące!

  1. Trzymamy kciuki! Good luck! Congratulations!

    W dniu 2017-09-27 o 03:36, El camino de nuestra vida pisze: > WordPress.com > judasek posted: “Październik zbliża się wielkimi krokami, a to > oznacza, że jestem za oceanem już ponad dwa miesiące! Od początku > mojego wyjazdu napisałam ponad 40 postów na blogu! Największym > przeżyciem w tym miesiącu była moja wyprawa do prowincji Misiones, nad > wodospady” >

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s