TO JUŻ CZTERY MIESIĄCE

Post który własnie czytacie jest moim siedemdziesiątym postem z tego już czteromiesięcznego wyjazdu! Nie mogę uwierzyć, że już tak dawno wyleciałam z Polski! Tyle ile tu przeżyłam, tysiące nowych ludzi, których poznałam, różnice kulturowe z jakimi się zmierzyłam, no i oczywiscie tony pysznego argentyńskiego jedzenia, które pochłonęłam( ale mimo to wcale nie jestem another fat student)…chwile nie do opisania!…chwile nie do opisania! Co ważniejsze do wszystkiego co początkowo było dla mnie trudne, zdążyłam się już przyzwyczaić- w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu! Po za tym, w niecałe cztery miesiące wzbiłam się na wysoki poziom języka hiszpańskiego (B1 potwierdzone certyfikatem)! Co więcej, oprócz sporej czesci Agentyny którą zwiedziłam, byłam również w boskim Urugwaju i zapierającej dech w piersiach Brazyli!

Mój wiosenny listopad rozpoczął się od kupowania biletów lotniczych do Salta na północy Argentyny. Swiat wielokolorowych gór, kaktusów i lam zapamiętam na całe życie! Później przyszedł czas na jedno z największych argentyńskich miast, rodzinna miejscowosc Lionela Messiego, czyli Rosario, gdzie przeżyłam niezapomniane momenty z tamtejszą Polonią na wielkim swięcie imigrantów! Następnie cudowna, szalona urugwajska rodzina z Paysandu i niezapomniana wycieczka nad najpiękniejsze plaże kontynentu do Punta del Este…

W kwestiach bardziej zawodowych, niż prywatnych też bardzo duże sukcesy! Za mną osiem prezentacji o Polsce i programach AFS, w tym i ta w urugwajskiej szkole! W przyszłym tygodniu rozpoczynam tygodniowe praktyki w biurze AFS Argentyna&Urugwaj. Trochę cierpliwosci i można osiągnąć wiele!

Wiem, że w Polsce troszkę zimno…więc przesyłam pozdrowienia z BARDZO słonecznej i BARDZO ciepłej Argentyny:) MUCHOS BESOS!

3 thoughts on “TO JUŻ CZTERY MIESIĄCE

    1. Bardzo trudne miesiące, ale piękne. Pamiętam tamten deszczowy lipcowy poranek… A teraz świeci słońce. Jest naprawdę ładnie.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s